Čištění dešťové vody

Čištění dešťové vody je důležitým krokem k jejímu efektivnímu využití v domácnostech a zahradách. Zachycená dešťová voda často obsahuje nečistoty, které mohou ovlivnit její kvalitu a použitelnost. Použitím přírodních bakteriálních přípravků, jako jsou Raineko a Reteneko, lze tyto nečistoty biologicky rozložit, čímž se voda stává čistší a vhodnější pro zavlažování rostlin. Tento proces nejen zlepšuje kvalitu vody, ale také přispívá k ochraně životního prostředí tím, že snižuje potřebu používání městské vody a chemických hnojiv.

TIP: Přečtěte si o poslání Zeleko a nastudujte třeba jak se zbavit komárů na zahradě v článcích na našem blogu.

2 položek celkem

Cena

3391689
13391689
raineko 500
od 339 Kč

Bakterie na zachycenou dešťovku v zahradních nádržích od firmy ZELEKO.

 • Eliminuje zápach a zlepšuje průhlednost vody
 • Pomáhá rozkládat listy, květy, pyl a nečistoty spláchlé ze střech
 • Zabraňuje zahnívání vody
 • Redukuje tvorbu usazenin a zanášení nádrží
 • Obsažené mikroorganismy pozitivně působí na rostliny
 • Ošetřená zálivka zlepšuje půdní prostředí a vitalitu rostlin
 • Ekologický výrobek bezpečný pro lidi, zvířata, ptáky a hmyz
1050300
reteneko 1000g
1 689 Kč

Bakterie do objemných retenčních nádrží na dešťovou vodu od firmy Zeleko.

 • Eliminuje zápach a zlepšuje průhlednost vody
 • Pomáhá rozkládat listy, květy, pyl a nečistoty spláchlé ze střech
 • Zabraňuje zahnívání vody
 • Redukuje tvorbu usazenin a zanášení nádrží
 • Ekologický výrobek bezpečný pro lidi, zvířata, ptáky a hmyz

 

1061000

Jak na čištění dešťové vody s produkty Zeleko?

Raineko a Reteneko jsou inovativní produkty od společnosti Zeleko, navržené k čištění dešťové vody shromážděné v zahradních nádržích a objemných retenčních nádržích. Raineko je speciálně formulováno pro menší zahradní nádrže, kde pomáhá eliminovat zápach, zlepšuje průhlednost vody a rozkládá organické nečistoty jako listy, květy a pyl. Reteneko, určené pro větší retenční nádrže, pracuje na stejném principu, ale je navrženo pro zpracování většího objemu vody, kde efektivně redukuje tvorbu usazenin a zabrání zahnívání vody. Obě řešení zlepšují kvalitu zachycené dešťové vody, činí ji vhodnější pro zavlažování a další využití, zatímco jsou bezpečná pro lidi, zvířata a rostliny.

Aplikace Raineko a Reteneko je jednoduchá a uživatelsky přívětivá, což zajišťuje, že každý může efektivně využívat shromážděnou dešťovou vodu pro své potřeby. První dávka Raineka je 20 g na 1000 litrů vody, s následnými aplikacemi 10 g každých 10 dní, zatímco Reteneko vyžaduje 100 g na 10 m³ vody s dalšími dávkami 50 g každé dva týdny. Tyto produkty nejenže přispívají k lepší kvalitě vody, ale také podporují ekologické zemědělství a udržitelné zahradničení.

TIP: Podívejte se jak dál vám dokážou Zeleko produkty pomoci, třeba s ekologickým čištěním vody a péčí o zahradu a rostliny.

Věděli jste, že?

Bakterie Zeleko pro dešťovou vodu, které vyrábíme, jsou navrženy tak, aby přispívaly k čistění zadržené dešťové vody, redukovaly spláchnuté nečistoty, nepříjemný pach a zvyšovaly její kvalitu pro zavlažování. Bakterie napomáhají eliminovat nežádoucí patogeny a podporují udržování zdravého mikrobiálního prostředí, to vede ke snížení rizika kontaminace a zajišťuje, že dešťová voda je bezpečnější pro použití v zalévaní zeleniny a jiných plodin na zahradě.

Bakterie v dešťové vodě mohou také pozitivně ovlivňovat růst rostlin. Přispívají k rozvoji robustní mikrobiální komunity v půdě a v okolí kořenového systému, což může chránit rostliny před chorobami a jinými stresory.

Použitím bakterií pro zadrženou dešťovou vodu získáte nejen čistší a bezpečnější vodu pro zavlažování, ale také podporujete zdravý růst vašich rostlin. Toto představuje ideální řešení pro každého, kdo hledá efektivní a ekologický přístup k využívání dešťové vody.