Plísně a hniloby v zahradě

Houbové choroby napadající rostliny provázejí všechny zahrádkáře a pěstitele co každý rok. Nikdy nevíme, kdy naši zahrádku navštíví, protože výskyt je závislý na počasí, tedy vlhku, které právě houbovým chorobám svědčí. V boji proti plísním a hnilobám při pěstování ovoce a zeleniny na zahradě jsou mikroorganismy neocenitelným spojencem. Tyto přírodní pomocníci, jako jsou Trichoderma spp.  Bacillus spp. nebo Pseudomonas spp. atd. nabízejí efektivní způsob, jak chránit rostliny před plísněmi či hnilobami.

Trichoderma spp. nejenže bojuje proti plísňovým nemocem, ale zároveň podporuje růst a odolnost rostlin. Některé druhy Bacillus spp. a Pseudomonád produkují antibakteriální a antifungální látky, které brání růstu škodlivých plísní a zvyšují odolnost rostlin. Využití těchto mikroorganismů jako součást preventivní péče je klíčové pro udržení zdravých a dobře rostoucích rostlin bez potřeby chemických fungicidů, což je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také podporuje ekologické zahradničení.

Používání těchto přírodních ochránců v zahradě pomáhá udržovat rostliny zdravé a chráněné, což vede k bohatší, kvalitnější, a hlavně zdravější úrodě.

1 položek celkem

Cena

399400
1399400
pbcht
Novinka
od 399 Kč

Pseudomonas fluorescens, Bacillus subtilis, Chaetomium cupreum, Trichoderma viride od firmy Zeleko. Mikroorganismy se komerčně používají v ekologických biofungicidech.

  • Čistě přírodní řešení
  • Bezpečný pro zvířata, lidi, ptáky a včely
  • Žádná ochranná lhůta
  • Nevzniká odolnost 
3030100