Ekologická a Bio hnojiva

Produkty jsou určeny pro ekologické zemědělství a bio produkci, nezatěžují půdu chemií a jsou bezpečné pro životní prostředí. Fertiko a Zembiotiko zlepšují příjem živin a zvyšují výživové vlastnosti zeleniny, ovoce, bylinek, okrasných květin, polních plodin, ovocných stromů a keřů. Zeleko spojuje přírodu a vědu do jedinečných přírodních produktů bez chemie, vyráběných v Česku s vědecky ověřenou účinností testovanou v laboratořích.

TIP: Přečtěte si o poslání Zeleko a nastudujte články o ochraně ovoce a zeleniny přírodní cestou v článcích na našem blogu.

2 položek celkem

Cena

299329
1299329
fertiko
Novinka
od 299 Kč

Unikátní výživa rostlin na bázi půdních mikroorganismů zpřístupňujících živiny.

 • Přírodní produkt pro ekologické zemědělství a bio produkci
 • Nezatěžuje půdu chemií
 • Podporuje zdravý růst rostlin
 • Mikroorganismy žijí s rostlinou v symbióze a dodávají jí živiny
 • Rostliny mají lepší imunitu a odolnost vůči stresu
 • Dokáže u rostlin spustit ISR (indukovanou systémovou rezistenci) vůči patogenům
 • Zvyšuje organoleptické a výživové vlastnosti výpěstků
 • 10 g ošetří plochu záhonu 10m x 10m
 • Ekologický výrobek
4040100
zembiotiko
Novinka
od 329 Kč

Biostimulant s obsahem několika druhů půdních mikroorganismů k aplikaci před nebo během výsevu rostlin.

 • Přírodní produkt pro ekologické zemědělství a bio produkci
 • Podporuje tvorbu kořenového systému u mladých rostlin
 • Udržuje rostliny zdravé a odolné vůči stresu
 • Dokáže u rostlin spustit ISR (indukovanou systémovou rezistenci) vůči patogenům
 • Zvyšuje organoleptické a výživové vlastnosti zeleniny
 • 10 g ošetří plochu záhonu 10m x 10m
 • Ekologický výrobek
4030100

Jak na hnojení s produkty Zeleko

U Fertika  se rozmíchá 10 g přípravku ve 10 litrech vody a tímto roztokem zalévat oblast kolem rostlin během setí nebo krátce po výsevu. Tato aplikace by měla být opakována 14 dní po vzejití prvních rostlin. Pro stromy a keře se doporučuje dostatečná zálivka při rašení pupenů a opakování před květem.

Zembiotiko se aplikuje rozmícháním 10 g přípravku v 10 litrech vody, což je dostatečné pro ošetření plochy 10 m². Aplikujte tento roztok na čerstvě zasetá semena, brambory nebo při sazení po vyklíčení a vytvoření prvních listů. Zálivka by měla být opakována pro stromy a keře po nasazení pupenů. Pro oba produkty je důležité, aby byla zálivka provedena večer nebo v době, kdy není přímé sluneční světlo, aby se zajistila maximální efektivita mikroorganismů.

Věděli jste, že:

Přírodní cesta k zdravějším plodinám v moderním zahrádkářství a zemědělství je klíčová přirozená péče o rostliny. Ekologická hnojiva založená na mikroorganismech představují revoluční přístup v pěstování zeleniny a ovoce. Naše výrobky Zeleko, bohaté na bakterie a mykorhizní houby, hrají zásadní roli ve výživě rostlin.

Mikroorganismy pomáhají rostlinám lépe zpřístupňovat a absorbovat důležité živiny jako dusík, fosfor, draslík, ale i síru, vápník, hořčík a další makro a mikro prvky, což je zásadní pro jejich zdravý růst a vývoj. Podporují zdravou mikroflóru půdy, zlepšují její strukturu a taky úrodnost, vedoucí k lepším výpěstkům, ale také vyšší odolnosti rostlin vůči stresu a chorobám.

Nemůžeme opomenout hospodaření s vodou, kdy mykorrhizní houby několikanásobně zvyšují, díky své symbióze, kořenovou plochu a tím se rostliny snáze dostanou k půdní vodě. Další složkou ekologických hnojiv z přírodních surovin jsou extrakty kompostů, rašeliny či řas, které poskytují nezbytné živiny, podporují biodiverzitu a zdraví půdy, zásadní pro dosažení nejvyšší kvality a čistoty plodin třeba v bioprodukci.

Používání ekologických hnojiv, ať už založených na mikroorganismech nebo vyrobených z přírodních surovin, představuje klíčový krok k udržitelnějšímu zemědělství a zdravějším plodinám. Je to budoucnost udržitelného zahradničení a zemědělství.

TIP: Podívejte se jak dál vám dokážou Zeleko produkty pomoci, třeba na význam mikroorganismů pro výživu rostlin, nebo jak správně kompostovat.