Larvy komárů ve vodě

Larvy komárů ve vodě představují nejen nepříjemnost pro lidi, ale mohou být také nositeli různých nemocí. Naštěstí existují ekologické alternativy, které cílí přímo na larvy komárů bez negativního dopadu na ostatní organismy. Vyzkoušejte přírodní produkty bez chemie, vyráběné v Česku s vědecky ověřenou účinností testovanou v laboratořích.

TIP: Přečtěte si o poslání Zeleko a nastudujte články o ochraně ovoce a zeleniny přírodní cestou v článcích na našem blogu.

1 položek celkem

Cena

449450
1449450
mosquiteko 250
Novinka
MOSQITEKO - bakterie na komáry
Momentálně nedostupné
od 449 Kč

Bakterie na komáry Bacillus thuringiensis var. Israelensis firmy Zeleko. Komáři se líhnou od května do konce léta. Cyklus vývoje dospělce trvá v závislosti na teplotě vody asi měsíc. Komárům stačí k rozmnožení jakákoliv nádoba s malým množstvím vody. Pouze však ta, která nevyschne.

  • Čistě přírodní řešení
  • Ekologický přípravek proti komárům
  • Bezpečný nejen pro lidi, ale také zvířata, ptáky a včely
  • Ve vodě se dá bez problémů koupat
  • Voda se dá použít na zalévání rostlin
3040250

Jak na larvy komárů ve vodě s produkty Zeleko?

Aplikace Mosqiteka je snadná a přináší rychlé výsledky. Pro dosažení optimální ochrany proti larvám je doporučené aplikovat 10 ml produktu na každý metr čtvereční vodní hladiny. Pro maximální efektivitu je vhodné aplikaci provést večer, což zabraňuje rozkladu bakterií vlivem slunečního záření. Pro udržení dlouhodobé ochrany je potřeba opakovat aplikaci každých 20 dní během hlavní sezóny výskytu komárů, což je období od jara do podzimu.

TIP: Podívejte se jak dál vám dokážou Zeleko produkty pomoci, třeba na význam mikroorganismů pro výživu rostlin, nebo jak správně kompostovat.

Věděli jste, že?

Komáří larvy v nádržích na vodu nebo zahradním jezírku mohou znepříjemňovat relaxování a trávení času na zahradě nebo terase za letních večerů, avšak existuje ekologické a efektivní řešení, bakterie Bacillus thuringiensis var. israeliensis (BTI). Tento kmen bakterie je specificky účinný proti larvám komárů a muchniček, přičemž je zcela bezpečný pro ostatní vodní organismy, jako jsou ryby, obojživelníci, zooplankton nebo vodní rostliny. Rovněž neexistuje riziko pro zvířata, které ošetřenou vodu pijí.

Mechanismus účinku BTI

V určitém stádiu po vylíhnutí z vajíček se larvy komárů nebo muchniček živi bakteriemi, které filtrují z vody. BTI produkuje toxiny, které po požití selektivně narušují střevní stěnu larvy komárů, což vede k jejich rychlé smrti. Tato metoda je cílená pouze na larvy komárů nebo muchniček a neovlivňuje ostatní vodní život.

Aplikace BTI v do vodních prvků na zahradě

BTI se aplikuje ve formě tekutého roztoku přímo do vody, přičemž dávkování se odvíjí od velikosti vodní plochy. Tato metoda je jednoduchá, bezpečná a nepředstavuje riziko pro životní prostředí.

Použitím Bacillus thuringiensis var. israeliensis tak můžete efektivně regulovat populaci komárů ve vašem jezírku nebo vodní nádrži bez nutnosti použití chemických insekticidů. Toto řešení je šetrné k životnímu prostředí a pomáhá udržet vodní ekosystém zdravý.